Co je jóga ve vzduchu?

28.03.2021
Jóga ve vzduchu® je cvičení s využitím závěsné sítě (hamaku). Tato pomůcka nám pomáhá mnoha způsoby. Může nám pomoci využít správné svaly pro podporu držení těla, může nám pomoci uvolnit pánev před porodem a může nám nabídnout hravé akrobatické cvičení, které pro nás rozhodně nebude nutným zlem. 

Zkrátka jóga ve vzduchu má řadu podob. U nás se můžete setkat s těmito lekcemi a kurzy:

Jóga ve vzduchu pro začátečníky

Lekce nebo kurz jsou určeny těm, kteří nemají se sítí žádnou předchozí zkušenost nebo zkušenost do deseti lekcí. Mnohem lepší volbou je uzavřený kurz, kde lekce na sebe navazují. Na kurzu i lekcích se naučíte, jak síť držet a používat v základních úchopech a sedech. Můžete se těšit i na obrácené pozice, které se začnete učit už na první lekci. 

Lekce kombinuje protahovací, posilovací a relaxační cviky. Fyzicky není příliš náročná a v maximálním počtu devíti cvičících nemusíte mít strach, že byste cokoliv nezvládli. 

Jóga ve vzduchu pro pokročilé

Kurz je určen absolventům kurzu pro začátečníky nebo deseti otevřených lekcí. V kurzu se učíme fyzicky jednodušší, neakrobatické cviky a současně propojujeme cviky ze začátečnického kurzu do plynulých sestav. Lekce jsou tak zábavnější, přirozené a nejsou přerušovány technickým nácvikem základů. 

Lekce jsou sestaveny tak, aby obsahovaly sestavy posilovací, protahovací i relaxační. 

Akrobatická jóga ve vzduchu

Kurz je určen absolventům začátečnického kurzu, kteří mají zájem o akrobacii v síti. Nácvik jednotlivých cviků akrobacie v síti je zaměřen na zábavné a poměrně náročné cviky. Lekce obsahují přípravné cviky, samotný nácvik a strečink. 

Jóga ve vzduchu pro děti

Kurzy pro děti jsou určeny dětem od 6 do 14 let. Máme je rozdělené podle věku tak, aby obsahovaly vždy to, co daná kategorie potřebuje - více her nebo hudebních sestav. Zábavné lekce vždy doplňujeme potřebnou prací na správném držení těla a kompenzaci sezení u počítače. Děti nepřetěžujeme a nikdy nehledáme efektivní pozice na úkor zdraví.

Jóga ve vzduchu pro těhotné

Lekce jsou určeny ženám ve všech stádiích těhotenství. Stavba lekce je vždy přizpůsobena aktuální sestavě žen na lekci a lektorka přizpůsobuje jednotlivé cviky možnostem žen. Cílem lekcí je udržet ženám kondici a minimalizovat případné bolesti doprovázející těhotenství. Pracujeme s pánevním dnem a dechem, ale je zde prostor i pro cvičení pro pěknou postavu. Síť je ideální pomůckou pro těhotné ženy, funguje na podobném principu, jako mexický šátek rebozo - ženy se tak mohou těšit i na velmi příjemnou těhotenskou masáž a relaxaci. 

Cvičíme několik centimetrů nad zemí, nejen z důvodu bezpečnosti, ale také pro lepší manipulaci se sítí.