Jak instalovat síť na jógu

28.06.2023

CO ZJISTIT PŘED NÁKUPEM SÍTĚ:

  • Nosnost stropu. Ne každý strop má vlastnosti, které umožňují zavěšení sítě. Některé stropy umožní instalaci prakticky kdekoliv (například stropy betonové), u některých se musíte přizpůsobit a instalovat jen v některých místech (například u nenosných stropů s nosníky lze využít tyto nosníky) a u některých musíte zvolit komplikovanější způsob (např. přídavná konstrukce nebo dodatečný nosný trám u podhledů či cihlových stropů). V tomto případě je nutné požádat o pomoc odborníka - statika - který Vám instalaci doporučí. Je také dobré instalaci konzultovat s těmi, kteří strop stavěli a vědí, kudy Vám vede elektřina nebo vodovodní potrubí. 
  • Instalace sítě tzv. chemickou kotvou je nejjednodušší, ale také nejtrvalejší řešení. Pokud jste v nájmu, určitě případnou instalaci proberte s majitelem nemovitosti. Nemusel by z takové úpravy být nadšen. 
  • Vyberte si kvalitní síť, ve které se Vám bude dobře cvičit. Je dobré navštívit aspoň pár lekcí ve studiu, vyzkoušet sítě i cvičení samotné a bezpečně se naučit základní cviky. To Vám následně pomůže v rozhodování o tom, do jaké sítě chcete investovat. Z naší zkušenosti je lepší koupit síť starší a lehce poškozenou, kterou například profesionální studio vyřazuje pro drobný defekt, než zakoupit síť z čínského přeprodeje. Našima rukama prošly sítě desítek dodavatelů a rozdíl v ceně i kvalitě je značný. V nejhorších případech nebyly sítě ani k posezení. 


JAK NA SAMOTNOU INSTALACI