Letní kurz instruktora jógy (2024)

rekvalifikační kurz

Staňte se instruktorem jógy

a pomozte ostatním v pohybu bez bolesti

16 dní a 8 témat

Začněte se živit tím, co vás baví a staňte se instruktorem jógy. Jóga není jen filozofie, ale hlavně skvělé zdravotní cvičení celého těla. Rozšiřte si dosavadní znalosti a naučte se je předávat vašim budoucím studentům pomocí moderních postupů.  

MÍSTO KONÁNÍ

LeVITAs, Minoritská 10, Brno 

LETNÍ INTENZIVNÍ KURZ

Výuka anatomie (online): 4. - 5. 5. 2024

Výuka fyziologie, práva, ekonomie a teorie první pomoci (online): 25. - 26. 5. 2024

Ostatní výuka (živě): 1. 7.-12. 7. 2024

Tento kurz je vhodný pro všechny, kteří se nebojí na sobě intenzivně pracovat. Workshopy probíhají každý den od 9:00 do 17:00 a po úspěšném složení závěrečné zkoušky budete připraveni pracovat jako instruktor jógy.


REKVALIFIKAČNÍ KURZ OČIMA ÚČASTNÍKŮ

Reference na letní rekvalifikační kurz instruktora jógy
Reference na letní rekvalifikační kurz instruktora jógy
"Kurz mi úplně změnil pohled na cvičení jógy. Najednou jde vše jednoduše a pozice, které mi dříve dělaly problém, se staly mými nejoblíbenějšími."
"Dlouho jsem o kurzu přemýšlela, ale teď mě mrzí, že jsem nešla dříve. Myslela jsem, že na to nebudu mít fyzicky, ale teď vím, že dobrý lektor se nepozná podle toho, že si dá nohu za krk, ale podle toho, jak dokáže pohyb vysvětlit. A to mě kurz naučil."
"Do kurzu jsem vstupovala jako již praktikující lektorka na prahu vyhoření. Kurz mi dodal tolik nových pohledů na věc, že mě učení nejen znovu baví, ale poprvé v životě si jsem zcela jistá tím co dělám. Dodal mi sebevědomí i radost."

JE REKVALIFIKAČNÍ KURZ PRO VÁS?

Tento rekvalifikační kurz pro instruktory jógy vám změní pohled na pohyb, vlastní jógovou praxi i lidské tělo. Pojďte se přesvědčit na vlastní kůži. Stačí splňovat základní předpoklady:

 • Věk 18+ let

 • Ukončené středoškolské vzdělání s maturitou

 • Vlastní jógová praxe s minimální délkou dvou let

 • Odpovídající zdravotní a fyzický stav pro účast na školení

 • Nebojíte se 100% účasti a složení závěrečné a praktické zkoušky


Udělali jste si u všech předpokladů pomyslnou fajfku?

Pokud ano, přihlaste se na letní intenzivní kurz, díky kterému objevíte jógu a pohyb z nové perspektivy. 

REFERENCE ÚČASTNÍKŮ

Když jsem si hledala instruktorský kurz jógy, byla jsem dost ztracená v relativně široké nabídce a vlastně jsem nevěděla podle čeho vybrat. Šla jsem po pocitu a udělala jsem dobře, že jsem si zvolila právě tento kurz. Oslovila mně systematičnost, jasnost a logičnost obsahu. Imponoval mi důraz na zdravý přístup k tělu, na pochopení anatomie a souvislostí i vstřícnost a flexibilita. Všechny lektorky, od kterých jsem měla možnost se učit považuji za profesionálky na správném místě. A i když instruktorský kurz je "jenom" základem, tak mi jeho absolvování nabízí stabilní a neochvějnou oporu a sebevědomí v mé vlastní lektorské praxi. Díky za to!

Mgr. Barbara Herucová

www.baraherucova.cz

Absolvovala jsem rekvalifikační kurz "Instruktor jógy" v rozsahu 150 hodin. Kurz byl pro mě skvělým odrazovým můstkem pro práci instruktorky jógy, které se momentálně věnuji na menší pracovní úvazek. V kurzu mi zejména vyhovovalo propojení jógy s principy zdravého pohybu. U všech lektorů kurzu bych ocenila především profesionalitu, široké znalosti v oboru, nadšení pro danou práci a podporu nás studentů. Je úžasné, že i nadále zůstáváme v kontaktu přes sociální sítě jak s instruktory, kteří kurz vedli, tak i s dalšími absolventy, a můžeme si kdykoli navzájem pomoci s různými dotazy a úskalími, které se objeví v průběhu naší další praxe. Veronice a jejímu kolektivu určitě patří můj velký dík.

Mirka Pavlíková

www.mirkapavlikova.cz

LEKTOŘI KURZU

Odborná garantka kurzu

Veronika Kozlová

Provozovatelka brněnského studia LeVITAs a šumické pobočky VITA vás provede základy fyziotréninku, ve kterém se specializuje na metodu DNS. Vzhledem k tomu, že dříve pracovala jako právnička, předá vám také základy práva, které jako samostatní instruktoři jistě oceníte. Protože postupně propadla józe, dnes je instruktorkou na plný úvazek, kraniosakrální terapeutkou masérkou a trenérkou spirální stabilizace. 

Další lektoři kurzu

Lenka Michalcová
Doktorka biochemie a poradkyně pro výživu vám vysvětlí fyziologii a první pomoc.

Petra Kotková

Petra je dlouholetou instruktorkou jógy a vlastní jógové studio v Pelhřimově.

Robert Šereš

Robert je instruktor jógy (nejen) v Ostravě a zdravotník. 

Všichni naši lektoři jsou odborníci v dalších pohybových aktivitách, které pomáhají klientům dosáhnout zdravého těla i duše. 


Nehodí se letní kurz? Dejte nám vědět, budeme Vás jako první informovat o víkendovém kurzu (podzim 2024)

CHCI POSLAT INFORMACI O DALŠÍCH TERMÍNECH:

Pozdrav slunci
Pozdrav slunci

POZVÁNKY OD NAŠICH LEKTORŮ

"Téměř patnáct let učím klienty lásce k pohybu, zbavuji je bolesti zad i kolen, pomáhám jim objevit funkční jógu a skrze dech navrátit tělu i duši vitalitu. Je to práce, která má hluboký smysl. Ještě větší radostí pro mě ale je předávat tyto znalosti dalším lektorům a trenérům. Náš kurz neučí učebnicové pozice, ale šije jógu lidem na míru. Těším se na každého, kdo chce být součástí tohoto krásného povolání."

Veronika Kozlová

"Hodnoty našeho kurzu které mohu garantovat jsou respekt, upřimnost a podpora. Společně se budeme potkávat při jógové praxi, při níž respektuji vaše aktualní možnosti a osobní nastavení. Upřímně vám budu při společné praxi předávat své vlastní vědomosti a zkušenosti a ty vaše s radostí přijímat. Čas, vzácnost nejvzácnější, můžete strávit smysluplně a všechny nabyté zkušenosti po absolvování kurzu předávat dál svým klientům, rodině či aplikovat na sobě samých - záleží na vás.

Gró našeho kurzu nenajdete na sociálních sítích či ve známosti jmen, ale v přátelském prostředí i přístupu, kde se navzájem podporujeme. A kdoví, třeba skrze hodnoty výše zmíněné, možná najdete i to co vám nemohu garantovat." 

Petra Kotková

CENA REKVALIFIKAČNÍHO KURZU

V ceně 19 000 Kč  získáte následující: 


Zvýhodnění a forma plateb


* O možnosti uplatnění uvedené slevy se před přihlášením informujte na skoleni@studiolevitas.cz Pošleme Vám potřebný slevový kód. 

O STUDIU LeVITAs

Kurzy probíhají v našem útulném studiu v centru Brna na ulici Minoritská. LeVITAs jsme založili už v roce 2011 a najdete v něm 2 sály.

Větší je určený primárně k výuce Jógy ve vzduchu®, párové akrobacie AirAcro® a hula hoop. Druhý, menší sál je ideální pro lekce jógy, pilates nebo jógu pro maminky.

Kromě možnosti zapůjčení veškerého vybavení ke cvičení (podložky, jóga bloky, válce, deky, polštářky, overbally, fitbally apod.) si u nás můžete uschovat a připravit vlastní jídlo v kuchyňském koutku.

Možnost přespání ve studiu LeVITAs

Pokud nejste z Brna, můžete přespat přímo ve studiu za symbolický poplatek 100 Kč za osobu na noc. Z důvodu konání večerních lekcí bude omezený volný pohyb ve studiu od 17:00 do 20:00. 

Pro přespání vám můžeme nabídnout:

 • matraci
 • prostěradlo
 • letní peřinu
 • polštáře

Ve studiu dále najdete:

 • rychlovarnou konvici
 • mikrovlnnou troubu na ohřátí svého jídlo
 • lednici na uskladnění svých dobrot
 • sprchu a toaletu

DETAILNÍ OBSAH KURZU

Rekvalifikační kurz proběhne v několika na sebe navazujících částech pro maximálně 15 účastníků. První seminář je zaměřený na výuku anatomie a probíhá online přes platformu Zoom, kde naši instruktoři využívají speciální programy k názornému vysvětlení probírané látky.

V prezenční formě navážeme na fyziotrénink, kde si vše prakticky vyzkoušíte na sobě.

Zaměříme se také na zapojování centrální nervové soustavy.

Nakonec nově nabyté znalosti a zkušenosti implementujeme do správného nácviku jógových pozic. Věnovat se budeme i dalším tématům, jako je ekonomie podnikání a psychohygiena, abyste měli všechny potřebné vědomosti a dovednosti k tomu začít samostatně vyučovat.

Všechnu probíranou látku najdete také ve skriptech, které jsme pro tento kurz vytvořili ve spolupráci s expertkou na sanskrt Helenou Hadvigovou.

Teorie: 


Praxe:SOUČÁSTÍ KURZU JE I ZÁVĚREČNÁ ZKOUŠKA, KTERÁ PROBĚHNE NÁSLEDOVNĚ

Písemná část

Praktická část

Kromě závěrečné zkoušky vás čeká seminární práce

Po úspěšném absolvování kurzu se stanete certifikovaným instruktorem jógy

Po splnění závěrečné zkoušky budete oprávněni vést lekce jógy pro veřejnost a pomáhat svým studentům dosáhnout tělesného i duševního zdraví.

Díky moderním postupům a metodám výuky dokážete svoje znalosti správně předávat, dobře rozumět zdravotním aspektům jógy, umět rozpoznat limity cvičení studentů a spolupracovat s jinými odborníky.

Jako absolventi budete schopni sestavit jógovou lekci pro jednotlivce i skupinu a přizpůsobit cvičení jejich různým úrovním a potřebám.


Školení je rekvalifikačním kurzem. Na jeho základě je možné žádat o vystavení živnostenského oprávnění
a stát se instruktorem jógy nebo můžete pracovat v jógovém studiu jako zaměstnanci.


Vzor osvědčení instruktora jógy
Vzor osvědčení instruktora jógy

PRAKTICKÉ INFORMACE PRO ÚČAST NA KURZU

Školení je určeno pro účastníky starší 18 let s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitou. Podmínkou je vlastní jógová praxe s minimální délkou dvou let. Pokud si nejste jistí svojí praxí, konzultujte s námi své zkušenosti předem. Praxi potvrdíte čestným prohlášením.

Předpokládáme odpovídající zdravotní a fyzický stav pro účast na školení. V případě pochybností o fyzických předpokladech se na nás neváhejte obrátit.

Povinná je 100% účast a složení závěrečné teoretické a praktické zkoušky včetně odevzdání 2 seminárních prací. 

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo pochybnosti o své dosavadní praxi, tak se nebojte napsat na e-mail skoleni@studiolevitas.cz nebo vám rádi poradíme na telefonním čísle +420 737 399 816. Už teď se na vás těšíme.