Letní kurz instruktora jógy ve vzduchu (2024)

rekvalifikační kurz

Staňte se instruktorem jógy ve vzduchu

a pomozte ostatním k bezpečnému pohybu v sítích

16 dní teorie a praxe

Začněte se živit tím, co vás baví a staňte se instruktorem jógy ve vzduchu. Pokud čtete tyto řádky, máte pravděpodobně ji zkušenost s aerial jógou/fly jógou nebo přímo jógou ve vzduchu. A nemusíme Vám vysvětlovat, jak moc úžasný tento pohyb je a kolik radosti, tělesného i duševního zdraví přináší. 

Nebylo by skvělé, předávat ho dál?

MÍSTO KONÁNÍ

LeVITAs, Minoritská 10, Brno 

LETNÍ INTENZIVNÍ KURZ

Výuka anatomie (online): 4. - 5. 5. 2024

Výuka fyziologie, práva, ekonomie a teorie první pomoci (online): 25. - 26. 5. 2024

Ostatní výuka (živě): 29. 6. - 10. 7. 2024

Tento kurz je vhodný pro všechny, kteří se nebojí na sobě intenzivně pracovat. Workshopy probíhají každý den od 9:00 do 17:00 a po úspěšném složení závěrečné zkoušky budete připraveni pracovat jako instruktor jógy ve vzduchu.


REKVALIFIKAČNÍ KURZ OČIMA ÚČASTNÍKŮ

Reference na letní rekvalifikační kurz instruktora jógy ve vzduchu
Reference na letní rekvalifikační kurz instruktora jógy ve vzduchu
"Když jsem do kurzu vstupovala, myslela jsem si, že už vlastně jógu v hamacích ovládám a potřebuji jen papír. Byla jsem ohromená, kolik toho za jednoduchým pohybem může být a jak moc se mohou drobné rozdíly projevit ve zdraví klienta. Papír je sice super, ale znalosti z kurzu jsou pro mě k nezaplacení. "
"Nejsem zrovna akrobat, takže jsem měla strach, že kurz nebudu zvládat fyzicky. Po konzultaci s paní Kozlovou jsem se přihlásila. Učím už pět let a moje klientela je naopak vděčná, že mám lekce plné pochopení pro starší osoby, jako jsem já. "
"Před nástupem do kurzu mě trápila bedra po lekcích. Doufala jsem, že se v kurzu dozvím nějaký tip. Tipů byla celá řada a dnes vím, že jsem si v sítích dřív zbytečně ubližovala. Aktuálně neučím, protože jsem na mateřské, ale tipy z kurzu využívám denně pro sebe."

JE REKVALIFIKAČNÍ KURZ PRO VÁS?

Tento rekvalifikační kurz pro instruktory jógy vám změní pohled na pohyb, vlastní jógovou praxi i lidské tělo. Pojďte se přesvědčit na vlastní kůži. Stačí splňovat základní předpoklady:

 • Věk 18+ let

 • Ukončené středoškolské vzdělání s maturitou

 • Zkušenosti s jógou ve vzduchu

 • Odpovídající zdravotní a fyzický stav pro účast na školení

 • Nebojíte se 100% účasti a složení závěrečné a praktické zkoušky


Udělali jste si u všech předpokladů pomyslnou fajfku?

Pokud ano, přihlaste se na letní intenzivní kurz, díky kterému objevíte jógu ve vzduchu a pohyb z nové perspektivy. 

REFERENCE OD NAŠICH ABSOLVENTŮ

Ve studiu Levitas jsem začínala s rekvalifikačním kurzem Instruktor kondičního posilování se zaměřením na Jógu ve vzduchu a tím mé vzdělání u Verči rozhodně nekončilo. Postupně jsem si dodělala další zaměření, a to pro těhotné, warrior, kids, acrobat a při leteckých dnech mnoho dalšího. Aktuálně se Józe ve vzduchu věnuji naplno. Vedu dětské kurzy různých obtíží, kurzy pro dospělé a otevřené lekce. Pořádám workshopy, speciální lekce nebo pobyty s Jógou ve vzduchu. Účast na kurzu byla jedna z nejlepších věcí, které jsem se rozhodla na prahu 30tky absolvovat (takže nikdy není pozdě ;-)). Dala mi zážitky na které vzpomínám do teď a hlavně mi dala čtyři úžasné kamarádky se kterými mě spojuje láska k síti 😍❤️. Takže děkuji a doporučuji🙏😊.

Helena Štůralová

IG: helenaflyjoga / FB: Helena Fly jóga - Prostějov

Výjimečný kurz, který je přínosem pro pokročilé i začínající letce, pro lektory, ale i majitele studií. Líbí se mi, že je důraz kladen na individuální přístup, přátelskou atmosféru. Kurz není jen praktikování pozic, anatomii, indikacích a kontraindikacích, ale dozvíte se vše ohledně kotvení a zavěšení sítí a jiných důležitých věcech – informace jsou velmi komplexní a ucelené. Na kurzu si lektoři na nic nehrají, mile rádi zodpoví všechny dotazy. Jsou to velmi profesionální a vzdělaní lidé, kteří ví, o čem mluví. Moc ráda se budu vracet i na jiná školení. Děkuji za skvělé školení😊

Tereza Cuique

www.independance.cz

LEKTOŘI KURZU

Odborná garantka kurzu

Veronika Kozlová

Provozovatelka brněnského studia LeVITAs a šumické pobočky VITA vás provede základy fyziotréninku, ve kterém se specializuje na metodu DNS. Bude také hlavní lektorkou jógy ve vzduchu, kterou v ČR založila a výhradně vzdělává. 

Vzhledem k tomu, že dříve pracovala jako právnička, předá vám také základy práva, které jako samostatní instruktoři jistě oceníte. Veronika je také masérkou, kraniosakrální terapeutkou, trenérkou spirální stabilizace nebo barefoot specialistkou. 

Další lektoři kurzu

Lenka Michalcová
Doktorka biochemie a poradkyně pro výživu vám vysvětlí fyziologii a první pomoc.

Petra Kotková

Petra je dlouholetou instruktorkou a majitelkou studia v Pelhřimově. Nabízí zde jak lekce jógy, tak jógy ve vzduchu. Petra tak zná nejen samotný pohyb v síti, ale i vše, co se odehrává v zákulisí.

Robert Šereš

Instruktor jógy, jógy ve vzduchu, pilates a mnoha dalších pohybových stylů. Robert dlouhodobě vyučuje jak jógu, tak jógu ve vzduchu a propojuje akrobatické styly se zdravotním cvičením.Nehodí se letní kurz? Dejte nám vědět, budeme Vás jako první informovat o víkendovém kurzu (podzim 2024)

CHCI POSLAT INFORMACI O DALŠÍCH TERMÍNECH:

Aerial Yoga
Aerial Yoga

POZVÁNKY OD NAŠICH LEKTORŮ

"S aerial yogou jsem se setkala poprvé na instruktorském kurzu v roce 2012 a i když to byl skok do neznámé vody, byla to také láska na první zhoupnutí. Nikdy jsem nebyla pohybový talent, gymnastika v tělocviku mě ze sna straší dodnes. O to více mě baví učit lidi pohybu tak, že zvládnou zdánlivě komplikované pozice s lehkostí. SebeVědomí klienta je přímo úměrné schopnosti lektora vcítit se do jeho limitů a pomoci mu laskavě a funkčně k jejich překročení. Věřím, že právě to umíme budoucí lektory naučit."

Veronika Kozlová

"Hodnoty našeho kurzu které mohu garantovat jsou respekt, upřímnost a podpora. Společně se budeme potkávat při jógové praxi, při níž respektuji vaše aktualní možnosti a osobní nastavení. Upřímně vám budu při společné praxi předávat své vlastní vědomosti a zkušenosti a ty vaše s radostí přijímat. Čas, vzácnost nejvzácnější, můžete strávit smysluplně a všechny nabyté zkušenosti po absolvování kurzu předávat dál svým klientům, rodině či aplikovat na sobě samých - záleží na vás.

Gró našeho kurzu nenajdete na sociálních sítích či ve známosti jmen, ale v přátelském prostředí i přístupu, kde se navzájem podporujeme. A kdoví, třeba skrze hodnoty výše zmíněné, možná najdete i to co vám nemohu garantovat." 

Petra Kotková

CENA REKVALIFIKAČNÍHO KURZU

V ceně 19 000 Kč  získáte následující: 


Zvýhodnění a forma plateb


* O možnosti uplatnění uvedené slevy se před přihlášením informujte na skoleni@studiolevitas.cz Pošleme Vám potřebný slevový kód. 

O STUDIU LeVITAs

Kurzy probíhají v našem útulném studiu v centru Brna na ulici Minoritská. LeVITAs jsme založili už v roce 2011 a najdete v něm 2 sály.

Větší je určený primárně k výuce Jógy ve vzduchu®, párové akrobacie AirAcro® a hula hoop. Druhý, menší sál je ideální pro lekce jógy, pilates nebo jógu pro maminky.

Kromě možnosti zapůjčení veškerého vybavení ke cvičení (podložky, jóga bloky, válce, deky, polštářky, overbally, fitbally apod.) si u nás můžete uschovat a připravit vlastní jídlo v kuchyňském koutku.

Možnost přespání ve studiu LeVITAs

Pokud nejste z Brna, můžete přespat přímo ve studiu za symbolický poplatek 100 Kč za osobu na noc. Z důvodu konání večerních lekcí bude omezený volný pohyb ve studiu od 17:00 do 20:00. 

Pro přespání vám můžeme nabídnout:

 • matraci
 • prostěradlo
 • letní peřinu
 • polštáře

Ve studiu dále najdete:

 • rychlovarnou konvici
 • mikrovlnnou troubu na ohřátí svého jídlo
 • lednici na uskladnění svých dobrot
 • sprchu a toaletu

DETAILNÍ OBSAH KURZU

Rekvalifikační kurz proběhne v několika na sebe navazujících částech pro maximálně 10 účastníků. První dva semináře proběhnou formou online (ZOOM). Anatomii si přiblížíme pomocí funkčních modelů aplikovaných na pohyb člověka. Druhý seminář bude věnován fyziologii, teorii první pomoci, ekonomii a podnikání a právu. Oba semináře bude možné ze záznamu opětovně shlédnout až do konce letních prázdnin. 


V prezenční formě navážeme na fyziotrénink, kde si anatomii prakticky vyzkoušíte na sobě.

Nakonec nově nabyté znalosti a zkušenosti implementujeme do správného nácviku jógových pozic na podložce a na síti. Věnovat se budeme i dalším tématům, jako je psychohygiena nebo praxe první pomoci, abyste měli všechny potřebné vědomosti a dovednosti k tomu začít samostatně vyučovat.

Všechnu probíranou látku najdete také ve skriptech, která obsahují jak teoretický základ, tak praktický obrazový materiál pro pozemní praxi. Celkem dostanou účastníci 6 bohatých skript (anatomie, obecná teorie, fyziotrénink, jóga, jóga ve vzduchu 1 a jóga ve vzduchu 2).

Teorie: 


Praxe:SOUČÁSTÍ KURZU JE I ZÁVĚREČNÁ ZKOUŠKA, KTERÁ PROBĚHNE NÁSLEDOVNĚ

Písemná část

Praktická část

Kromě závěrečné zkoušky vás čeká vedení samostatné lekce

Po úspěšném absolvování kurzu se stanete certifikovaným instruktorem jógy ve vzduchu

Po splnění závěrečné zkoušky budete oprávněni vést lekce jógy ve vzduchu pro veřejnost a pomáhat svým studentům dosáhnout tělesného i duševního zdraví.

Díky moderním postupům a metodám výuky dokážete svoje znalosti správně předávat, dobře rozumět zdravotním aspektům cvičení v síti, umět rozpoznat limity cvičení studentů a spolupracovat s jinými odborníky.

Jako absolventi budete schopni sestavit lekci pro jednotlivce i skupinu a přizpůsobit cvičení jejich různým úrovním a potřebám.


Školení je rekvalifikačním kurzem. Na jeho základě je možné žádat o vystavení živnostenského oprávnění
a stát se instruktorem jógy nebo můžete pracovat v jógovém studiu jako zaměstnanci.


Vzor osvědčení instruktora jógy
Vzor osvědčení instruktora jógy

PRAKTICKÉ INFORMACE PRO ÚČAST NA KURZU

Školení je určeno pro účastníky starší 18 let s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitou. Podmínkou je vlastní zkušenost s jógou ve vzduchu. Pokud si nejste jistí svojí praxí, konzultujte s námi své zkušenosti předem. Praxi potvrdíte čestným prohlášením.

Předpokládáme odpovídající zdravotní a fyzický stav pro účast na školení. V případě pochybností o fyzických předpokladech se na nás neváhejte obrátit.

Povinná je 100% účast a složení závěrečné teoretické a praktické zkoušky včetně odvedení vlastní lekce. 

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo pochybnosti o své dosavadní praxi, tak se nebojte napsat na e-mail skoleni@studiolevitas.cz nebo vám rádi poradíme na telefonním čísle +420 737 399 816. Už teď se na vás těšíme.